WIG20 vs S&P


Analizy, wykresy, a rynek...swoje.  Gdy tymczasem patrząc globalnie jest tak źle, że aż dobrze. Nie inne wnioski można wyciągnąć obserwując ostatni tydzień notowań. Negacja trendu spadkowego, powrót na szczyty z ubiegłego roku, to w skrócie
rynek amerykański. Jednak uwagę należy skupić na rodzimym parkiecie, podążającym w przeszłości, jak duch za amerykańskim kolegą. Zwróćmy uwagę co się dzieje, najlepiej to widać nakładając indeksy na wykres. 
Nie nadążamy, kapitału nie widać. Tak widoczny brak korelacji nie zdarzał się wcześniej. Zatem powstaje pytanie, czy czasem nie strzeliliśmy sobie w kolano decyzją ws. OFE i stóp procentowych. Świat szaleje, jak widać inflacja stała się panaceum na długi, problemy i troski. Konserwatywne zapędy zaprowadziły nas w otchłań bądź na wyższy poziom. Co przez to rozumiem? Schemat zaczerpnięty z innego bloga wiele wyjaśnia
Zatem gdzie teraz dokładnie jesteśmy?. Dokładnie nie wiadomo! Wystąpiło wyraźne rozdwojenie. Z jednej strony Polska balansująca pomiędzy maksimum PKB a inflacji, z drugiej rynki zagraniczne z marnym wzrostem gospodarczym wysoką inflacją z drogimi surowcami. Pewien klasyczny cykl dobiega końca? Temat pozostawiam do przemyśleń. 


Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

2 ; Dodaj komentarz:

Wojtek S. 19 stycznia 2012 13:17  

Rozumię? Chyba rozumiem. ;-)

Krzysztof 19 stycznia 2012 13:23  

Słuszna uwaga:)

Prześlij komentarz

Skomentuj

Archiwum bloga


---------------------------------------
Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autora i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).