Indeksy wielopłaszczyznowo sięgają szczytów

Nie zakończyliśmy wprawdzie jeszcze notowań, natomiast na wielu parkietach sytuacja, już teraz wygląda bardzo interesująco. Indeks Wig20 wyraźnie doznał ożywienia i zmierza (praktycznie dotyka) w kierunku ograniczeń związanych z długoterminowym trendem spadkowym.Wig20

Niewątpliwie do sforsowania długoterminowego trendu spadkowego, potrzebne będzie większe zaangażowanie inwestorów, a sam indeks znajdujący się w newralgicznym miejscu oczekuje  na wygenerowanie sygnału kupna przez DMI, o czym wspominałem całkiem niedawno.  Jeśli spojrzeć na wykres w układzie dziennym rynek wygląda na wykupiony. Kluczowe będą kolejne sesje i wzrost indeksu o kolejne  60-70 pkt potwierdzone wolumenem, tak aby móc trwale mówić o zmianie trendu. 
Dax
Cenowo indeks znajduje się w nie mniej ważnym miejscu, bowiem dotarł do ograniczenia wyznaczonego długoterminową linią trendu wzrostowego. Podobnie jak w przypadku pozostałych indeksów, inwestorzy oczekują dalszych wzrostów, natomiast wypada spodziewać się korekty, chociażby dla schłodzenia wskaźników w układzie dziennym.
S&P
Indeks wyraźnie podąża w kierunku ubiegłorocznych szczytów, natomiast samo ich pokonanie, wymagać będzie krótkoterminowego odpoczynku. 

Jedno pozostaje niezaprzeczalne, strona popytowa przejęła inicjatywę, dając wiarę w zapewnienia polityków. Jednak czy bodziec w postaci tylko i wyłącznie słów, będzie wystarczającym do potrzymania wzrostów w dłuższym terminie?
Krzysztof 
PS. Nie kupuje takiej wersji wzrostów:)

Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

2 ; Dodaj komentarz:

Wyrwigrosz 27 stycznia 2012 12:17  

Rynek nie jest zawsze racjonalny, więc spodziewam się wzrostów, tym bardziej że rynek już zdyskontował silny negatywny trend informacyjny.

Co prawda mamy kilka trupów w szafie :), i całą masę śmieci upchniętych pod dywan, ale dopóki nie zaczną mocno cuchnąć to impreza trwa :)

ttcolt 27 stycznia 2012 19:00  

Analizy zgodne z moim nadziejami, jednocześnie szacunek dla PS. :)

Prześlij komentarz

Skomentuj

Archiwum bloga


---------------------------------------
Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autora i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).