AKK - ciąg dalszy, nieruchomości, giełda i burza mózgów


W związku z specyficznym zapotrzebowaniem poszczególnych użytkowników, postanowiłem dodać trzy pary walutowe. Pierwsza waluta skupia się wokół szeroko rozumianego rynku nieruchomości, pierwotnie silnie przez nią finansowanego, teraz niosąca szereg zagrożeń. Począwszy od uszczuplenia budżetów domowych,
po całkowitą niemożność obsługi tak denominowanych zobowiązań przez kredytobiorców, skrajnie mogąca doprowadzić do krachu na rynku nieruchomości. Zatem w zakładce (obserwujemy rynek) dodaję parę CHF/PLN. Pozostałe dwie pary na dolarze i euro silnie korelują z rynkiem akcji. Na marginesie dodam, że jeśli bessa będzie nadal  trwać dolar powinien znacznie się umocnić w stosunku do złotego. Jedno jest pewne, rynki wyglądają szalenie ciekawie, wiele rynków sygnalizuje zmiany. Czy to będą korekty, czy zmiany trendów, czas pokaże a my możemy się głowić:)

Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

1 ; Dodaj komentarz:

ciemnytyp 5 stycznia 2013 10:54  

Zagrożeń? Rynek nieruchomosci jest nadal bardzo opłacalny :)

Prześlij komentarz

Skomentuj

Archiwum bloga


---------------------------------------
Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autora i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).