USD PLN, EUR PLN, CHF PLN, a WIG 20

Jakiś czas temu, a ściślej mówiąc w styczniu, w zakładce analizy techniczne zamieściłem parę wykresów dla walut, dzisiaj wrócę do nich. Jak się okazuje, wykreślone wcześniej linie w większości nadal obowiązują. Jaki to będzie miało wpływ na naszą giełdę, pozostającej w ścisłej korelacji z walutami (Stany Zjednoczone, dolar, a GPW)
USD PLN

EUR PLN
O ile patrząc na dolara, konieczne jest wykreślenie domyślnej linii trendu, a wskaźniki nie do końca zeszły w poziomy wyprzedania, a tym samym teza dotycząca dalszego osłabienia złotówki wydaje się ryzykowna to, w przypadku EURO widzimy bardzo duże prawdopodobieństwo umocnienia. Jest więc szansa na kontynuację następujących scenariuszy:
- rynki zagraniczne rosną, dolar i euro umacniają się, wig-i reagują marazmem
- rynki zagraniczne spadają, dolar i euro umacniają się, wig-i ponadnormatywnie spadają
Jest jeszcze jedna opcja, mianowicie zmiana trendu na dolarze i euro, na razie jednak nie będę jej analizował.

Na sam koniec CHF PLN, bardziej w formie sprawdzenia przewidywań medialnych.

Wykres pokazuje możliwość osłabienia złotówki względem franka, oczywiście będzie to raczej tendencja krótkotrwała (kolejne podejście pod szczyty), natomiast ciekaw jestem, czy po raz kolejny ruszy medialna nagonka, domysły i nagłówki - Frank po 5zł i inne budzące grozę komentarze. 

Życzę udanego weekendu

inne podobne wpisy:

Nocny koszmar Polaków - frank szwajcarski

Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

0 ; Dodaj komentarz:

Prześlij komentarz

Skomentuj


---------------------------------------
Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autora i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).