RSI 100% skuteczności, a teraz?

Obserwacja wykresów każdorazowo kończy się wyciąganiem różnorodnych wniosków w zakresie dalszych ruchów badanego przypadku. Nie inaczej było wczoraj, gdzie ocenie poddałem punkty zwrotne indeksu na podstawie wejścia w obszary wykupienia wskaźnika RSI. Przez ostatnie 2 lata mieliśmy
możliwość zidentyfikowania trzech takich miejsc, a więc wejście RSI na poziomy bliskie 80. Oczywiście nie należy takiej sytuacji traktować, jako bezwzględnego sygnału sprzedaży, a raczej zachowanie wzmożonej czujności w sytuacji utrzymywania długich pozycji. 

Na załączonym rysunku wspomniane przypadki zaznaczone elipsą. Poprowadziłem również od szczytów do lokalnych dołków linie trendu wewnętrznego:
Teraz warto spojrzeć na aktualne notowania, poziom wskaźnika oraz ułożenie linii kanału, trójkąta. Dalej,  przekopiować linie trendu wewnętrznego z poprzednich okresów, co da nam taki obraz:
Niewątpliwie istnieje spore ryzyko odwrócenia krótkoterminowego trendu wzrostowego. Patrząc poprzez analogie ewentualna korekta, ma spore szanse zawrzeć się w obszarze trójkąta. Otrzymane wnioski należy traktować z pewnym przymrużeniem oka, z uwagi na małą ilość próbek, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzić powyższe badanie w dłuższym horyzoncie czasowym, do czego zachęcam osoby dysponujące odpowiednią ilością czasu.

Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

2 ; Dodaj komentarz:

dedek 1 lutego 2012 21:58  

Fajny wykres ktoś wkleił na blogu Białka:

http://www.bankfotek.pl/view/1174744

Jak widać "zaskakująco" wysoki ISM hossy jeszcze nie czyni.

Krzysztof 1 lutego 2012 22:30  

pp w ... unikam wulgarzyzmów

Prześlij komentarz

Skomentuj


---------------------------------------
Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autora i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).