Weekendowe pytanie do czytelników

Witam serdecznie weekendową porą. Dzisiaj do dyspozycji pozostawię pewien wykres. Nazwę waloru ujawnię później. Natomiast, ciekawi mnie wasza opinia, dotycząca dalszego zaangażowani w przedstawioną niżej inwestycję.
Mówiąc wprost, gdybyś był zaangażowany 1/3 kapitału w walor ujęty na wykresie: utrzymałbyś pozycję, czy sprzedał?


Pozdrawiam serdecznie

Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

8 ; Dodaj komentarz:

Student 18 lutego 2012 14:47  

Witam
Na RSI i MACD już od jakiegoś czasu negatywna dywergencja wskazująca na możliwe odwrócenie trendu. Linia trendu została przełamana i jeżeli wtedy walor nie wypadł z portfela to powrót do tej linii jest do tego ostatnią okazją.
To tylko pytanie o obiektywną ocenę, czy jest gdzieś ukryty haczyk ? ;)
Pozdrawiam

Mar 18 lutego 2012 15:07  

Ale podejmować decyzję tylko na podstawie analizy technicznej? Ciężko zdawać się na same kreski, ale niech będzie. Poczekałbym, i zobaczył czy wykres przebije zdecydowanie linię trendu, czy pozostanie pod nią. Jak na dniach urośnie i utrzyma się powyżej linii trendu wzrostowego to bym zostawił (ewentualnie zabezpieczył się Stop Lossem), a jak zacznie spadać to bym opylił. Kwestia tego jak zachowywać się będzie szeroki rynek i czy ta spółka to inwestycja krótkoterminowa, czy długoterminową.

Krzysztof 18 lutego 2012 16:36  

Dzięki wielkie za dotychczasowe wypowiedzi.

Precyzując dodam:
-nie ma haczyków.
-inwestycja długoterminowa

Jutro przekaże swoje spostrzeżenia.

Anonimowy 18 lutego 2012 21:02  

Walor jest bardzo silny, a przynajmniej był. Co prawda spadki po poprzedniej dywergencji z lat 2004-2006 nie były znaczące z perspektywy długoterminowej, ale przełamane linii trendu wskazuje, że potencjalne ryzyko jest większe niż potencjalny zysk. W związku z tym zredukowałbym pozycję od połowy do dwóch trzecich, a na pozostałą część ustawił stop loss w okolicach 141 (w głowie, niekoniecznie w systemie transakcyjnym).

Michał

dedek 18 lutego 2012 21:46  

Jak dla mnie, to to może być równie dobrze losowy wykres :) Bez kontekstu (otoczenie rynkowe, cykle, sentyment, wskaźniki wyprzedzające itd.) sam wykres mi nie wystarcza.

Jeśli walor należy do klasy aktywów, która jest w hossie, to wybicie nowego szczytu jest byczym sygnałem kontynuacji trendu. Jeśli natomiast aktywa z tej klasy są w trendzie bocznym, to lepiej zamknąć pozycję.

Przekładając na polski: od 12 lat opłaca się przy takim wykresie brać zyski z akcji w USA, natomiast w przypadku złota powiększać pozycję.

Anonimowy 19 lutego 2012 00:07  

na pewno bym sprzedała

Anonimowy 19 lutego 2012 15:00  

50% że wzrośnie , 50% że spadnie .

Krzysztof 19 lutego 2012 17:52  

Witam, przedstawiona inwestycja to subfundusz UniBezpieczna Alokacja, więcej szczegółów można znaleźć tutaj:
http://www.union-investment.pl/Fonds/Produktinformationen/Polen/polnisch-pdf/unistoprocent_plus_fio/index.pdf

Jak najbardziej zgadzam się z negatywnymi opiniami. Natomiast mam pewne ale, o którym nie mogliście wiedzieć nie znając klasy aktywów, mianowicie wrażliwość na stopy procentowe. Jeśli przyjąć ewentualne obniżki stóp procentowych (3-4 kwartał) ,alokacja oparta na bonach skarbowych (40%) i dłużnych instrumentach komercyjnych (40%), może przynieść korzyści.

Z drugiej strony, jak piszecie, technicznie wygląda to kiepsko.

Zwróciłbym jeszcze uwagę na negatywne dywergencje, o których wspomniał Student, dodając, że z chwila ich zanegowania, następuje wzrost rentowności inwestycji.

Inna sprawa to udział akcji w Funduszu (15%), za ich sprawą nastąpiło przebicie linii trendu, a teraz obserwujemy ruch powrotny.

Jestem w pewien sposób zaangażowany w powyższą inwestycję, stąd chciałem poznać waszą opinie i nie ukrywam, iż nadal mam dylemat, co dalej.

Sprzedać teraz, licząc na spadek jednostek funduszu w związku z ewentualną przeceną na rynku akcji, ponowne zaangażowanie z chwilą zapoczątkowania serii obniżek serwowanych przez RPP?

Możliwych strategii jest wiele, z pewnością nie wiele można stracić, natomiast szkoda też nieefektywnie lokować kapitał.

Jeszcze raz dzięki za przedstawione uwagi.

Prześlij komentarz

Skomentuj


---------------------------------------
Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autora i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).