Formacje-odwrócony spodek ROPCZYCE

Postanowiłem rozpocząć cykl krótkich wpisów związanych z rzadko występującymi formacjami. Pierwsza część dotyczy formacji odwróconego spodka widocznego na wykresie cenowym ROPCZYCE S.A. W teorii formacja powinna wyglądać następująco:
Analizowany wykres:

Co z niego wynika? Jeśli formacja zostanie do końca zrealizowana do czego niewątpliwie potrzebne jest przełamanie wsparcia na wysokości około 10zł ,całkiem możliwa jest znaczna przecena w granice 5zł. Dodatkowo za kontynuacją powyższego scenariusza przemawia nieformalna linia trendu spadkowego. Czynnikiem mogącym zakłócić realizację formacji są: sprzeczności wyrażone wolumenem, wzrost kursu w granice 13 zł i pokonanie szczytu z końca listopada 2011r.

Aktualna sytuacja: http://stooq.pl/q/a/?s=rpc&i=w&u=7604
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są subiektywnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. Autor nie bierze żadnej odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.
Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

0 ; Dodaj komentarz:

Prześlij komentarz

Skomentuj