AT Getin

W dniu dzisiejszym kolejny gościnny wpis Aleksandra Szafrańskiego - niestety trochę późno przeze mnie zamieszczony.  Mam nadzieję, iż wpis podobnie jak wcześniejsze przypadnie Wam do gustu. Inne publikacje autora znajdziecie tutaj.


Media donoszą że gospodarka kraju zwalnia. Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy, co przekłada się na oprocentowanie lokat. Powstaje więc pytanie w co zainwestować, aby zarobić choć minimum ponad inflację? Odpowiedzią na to pytanie wydają się być akcje Getinu.

Spółka od pół roku znajduje się w trendzie wzrostowym(coraz wyższe szczyty i dołki HH HL), a w ostatni piątek, po luce wzrostowej na wykresie pojawiła się formacja spadającej gwiazdy, która dodatkowo potwierdziła siłę ostatniego szczytu jako bariery dla wzrostów. To w połączeniu z kształtem jaki rysuje się na wykresie od połowy października pozwala podejrzewać że mamy do czynienia z potencjalną formacją filiżanki z uchem. Choć nazwa może nie trafiona, to jednak jest to formacja która cechuje się dużą skutecznością, po której zgodnie z teorią należy oczekiwać znacznych wzrostów. 

Na bieżącą chwilę, aby wypełnił się cały schemat teoretyczny potrzeba spadków które również przybiorą kształt półokręgu. W takim momencie warto będzie postawić zlecenie na wysokości 2,64 ze stop lossem/stop limitem nieco poniżej dolnego ograniczenia półokręgu który powstanie. 

W związku z tym polecam obserwowanie spółki Getin, bo jeżeli faktycznie w nadchodzących dniach nastąpią spadki(jeżeli wystąpią wzrosty od poniedziałku analiza będzie zanegowana) a potem wzrosty w kształcie małego półkola, będziemy mieli okazję uczestniczyć w ruchu który może okazać się jedną z bardziej pewnych lokat kapitału w kryzysowych czasach.


Aleksander Szafrański jest giełdziarzem, który pierwsze szlify w inwestowaniu zdobywał w czasie bessy 2008. W ostatnim roku skonfrontował swoje umiejętności inwestycyjne ze studentami całego kraju w czasie VII edycji studenckiej Gry giełdowej, którą szczęśliwie wygrał zarabiając 34% w miesiąc. Ciągle udoskonala swoje umiejętności inwestycyjne, których testem ma być przyszłości parkiet challenge oraz praca w charakterze tradera. ( więcej o autorze )

Więcej analiz autora znajdziesz na Forexarmy.pl i stocktraders.pl

Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autorów i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).

Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

3 ; Dodaj komentarz:

zgred 6 grudnia 2012 07:35  

no to analiza została zanegowana...
Getin wystrzelił do góry....

Aleksander Szafrański stocktraders.pl 7 grudnia 2012 12:03  

Fakt. Ale drugiej strony to dobra lekcja dla mnie, że warto poczekać aż formacja się wyrysuje a nie malować ją do przodu:)

Anonimowy 15 stycznia 2013 16:33  

Bardzo ciekawy blog :D
Może byś napisał wpis związany z inwestycjami w kruszce? Np. złoto, skup złota, cennik złota i srebra :)

Prześlij komentarz

Skomentuj


---------------------------------------
Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autora i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).