O mnie


Risk and Profit zacząłem prowadzić w 2011 roku, a inwestycjami w akcje zajmuje się od 2006 roku. Pierwotnie przyświecała mi myśl publikowania materiałów wyłącznie związanych z oceną relacji  ryzyko/zysk dla inwestycji giełdowych - stąd sama nazwa bloga. Początkowo inspiracje czerpałem z książek Victora Sperandeo, jednak wraz z upływem czasu postanowiłem dzielić się szerszym zakresem informacji. Stąd często zagłębiam się w analizy techniczne, dane makroekonomiczne i statystykę. Łączę te trzy element i uważam, że zaniedbanie któregokolwiek wypacza ocenę sytuacji, co w konsekwencji prowadzić może do wielu kosztownych pomyłek. 

Dlaczego warto tutaj zaglądać? Powodów jest kilka: nie kopiuję treści - a sam ją tworze, dokładnie analizuję rynek, myślę rzeczowo - a nie życzeniowy, nie piszę pod publiczkę(nie płacą mi za to), ciągle odkrywam nowe zależności funkcjonujące na rynku, nie "pożyczam" cudzych zdjęć bez pytania,  nie tracę na giełdzie, nie wierzę w łatwe pieniądze. Pewnie to nie wszystko, jednak nie oczekujmy listy stu powodów, wystarczy te kilka aby częściej tu zaglądać :)

Krzysiek

Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

---------------------------------------
Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autora i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).