Sprzedaż akcji i dwucyfrowa stopa zwrotu!

Jakiś czas temu otrzymałem zapytanie na maila - czy mógłbym dzielić się w drodze publikacji wpisów aktualnymi danymi dotyczącymi zakupu/sprzedaży akcji? Dwa lata temu z pewnością odpowiedziałbym twierdząco. Jednak, na dzień dzisiejszy giełda jako sposób zarabiania pieniędzy zeszła na drugi, lub nawet trzeci plan. Powodów nie będę wyjaśniał. Z pewnością nie są one interesujące dla odbiorców. Krótko - realizacja własnych projektów to zdecydowanie to, co przyśpiesza bicie serca. Oczywiście będę się starał utrzymywać bloga przy życiu, poprzez wpisy takie jak dzisiejszy. Poniżej publikowane z dużym poślizgiem, podsumowanie własnych działań zakupowo-sprzedażowych w odniesieniu do wcześniejszego wpisu:

Po wielokrotnej analizie wykresów trafiło na Petrolinwest. Kupno: 13.09.13 - 0,19zł. Aktualnie ceny wahają się w granicach 0,17-0,18 zł. Ze spokojem obserwuję rozwój sytuacji. (link)
Jak widać, akcje OIL nabyłem po cenie 0,19zł  w dniu 13.09.2013 r., a w dniu sprzedaży (29.01.2014 r.) osiągnęły wartość 0,35 zł. Dane do wglądu poniżej:Co spowodowało, że spekulacyjnie nabyłem właśnie te akcje, a nie inne?
1. Ponadnormatywne odchylenie w dół od linii trendu spadkowego - rysunek.
2. Cykliczne wzrosty obserwowane na tej spółce - rysunek.Dlaczego sprzedałem akcje?
1. Należy szanować zyski.
2. Wzrost wartości = wzrost ryzyka.

W najbliższym czasie nie planuję zakupów, ale jeśli tylko się to zmieni, na pewno o tym napiszę.

Bardzo liczę na Wasze komentarze w celu przekazania: konstruktywnej krytyki i uwag do publikowanych wpisów, pomysłów na kolejne wpisy na blogu, propozycji współpracy, czy po prostu utwierdzenia mnie w przekonaniu, że warto prowadzić ten blog.
Zasady komentowania: rzeczowość, nawiązanie do tematu, brak wulgaryzmów. Komentarze nie spełniające tych warunków nie będą publikowane. Dozwolone jest linkowanie własnej domeny dowolną frazą.

4 ; Dodaj komentarz:

zgred 6 marca 2014 08:33  

fajny wynik....

gratuluję!

dzuf 19 marca 2014 21:24  

Witam :)

Zacznę od gratulacji:) Taki wynik nie jest łatwym osiągnięciem na GPW ! Ja się wypowiem tylko odnośnie twoich poczynań nie znam na tyle oila i nie zagłembiałem się w tą spółkę fundamentalnie :) Jestem w 100% procentach pewien że do zakupu przekonał wykres petrola ponieważ od kilku lat spada jak latawiec obciążony kamieniami :) A w czasie Twoich zakupów było widać że kurs szybciej spada niż wcześniej tak jak to zostało przeanalizowane na Twoim rysunku . To było impulsem do kupna i z dobrym skutkiem :) Jeszcze jakby ta stagnacja po zakupie była krótsza to już całkiem by było rewelacyjnie :) No można by w listopadzie 2013 już sprzedać tam było wybicie :)

Następnym czynnikiem który mógł wpłynąć na zakup tej spóły na pewno też była płynność , tego tam nie brakuje ,duży wolumen nie ma problemów z wyjściem z spółki .
O spekulacji już napisałeś sam :)

W mojej ocenie zakup tych akcji w tamtym momencie był bardzo dobrze trafiony , można by liczyć na szybsze ożywienie kursu ale na GPW też trzeba swoje odczekać:)

Sprzedaż też trafiona bo pisząc teraz moją wypowiedz kurs petrola jest 0,35 gr czyli po cenie z jaką sprzedałeś 29.01.2014 Tak było tam parę groszy więcej ale to nikt nie przewidzi co by się dalej działo więc całkowicie moment sprzedaży jest ok

Reasumując : ogólnie dobre wyczucie kupna poparte AT i dobry moment sprzedaży :) Tu się nie ma czego czepiać :) Życzę więcej takich inwestycji :)

Jeszcze jedno od siebie dodam że petrol technicznie wygląda atrakcyjnie :) po wykresie widać że jak dotąd jest tręd wzrostowy , co może kusić na zakupy :)
Może kurs petrola zwróci się w kierunku z przed kilku lat , choć to będzie bardzo trudne :)

pzdr Jeśli jeszcze mi się coś nasunie to wpiszę :)

Jakub 31 marca 2014 23:46  

Cóż, biorąc pod uwagę to co się dzieje z OFE na pewno warto się wstrzymać z inwestycjami na GPW. Kilka lat temu, kiedy fundusze emerytalne kupowały co się dało, każdy mógł generować dwucyfrowe zyski na giełdzie. Teraz sytuacja się zmieniła, jak pokazują badania, jeżeli w OFE pozostanie 20% ludzi będzie to uważane za wielki sukces. Tym sposobem, kasa z GPW trafi do ZUS i inwestorzy będą musieli się zastanowić co z tym fantem zrobić...

kosecki-michal 8 czerwca 2014 23:40  

tak można inwestować, szkoda że nie rozwijasz się dalej w temacie inwestycji na giełdzie

Prześlij komentarz

Skomentuj


---------------------------------------
Wyświetlana zawartość witryny stanowi wyraz osobistych poglądów autora i w żadnym razie nie jest “rekomendacją” w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).